Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 24.06.2018 05:37:02 

Aloe vera

dentální praxe
TOPlist Doporučujeme Vám přečíst si Pravidla a FAQ,
 

Použití aloe vera v dentální praxi

 

Dentální použití aloe vera je velmi široké. Aloe je nesmírně užitečná při léčení dásňových onemocnění - zánětu dásní (gingivitida) a zánětu ozubice (periodontitida). Redukuje otoky měkkých tkání a zároveň snižuje krvácení dásní. Je silně antiseptická v dásňových kapsách, kde je normální čištění velmi obtížné. Její protiplísňové vlastnosti úspěšně pomáhají při stomatitidách, tj. červených a bolavých slizničních afektech.  Popraskané a potrhané koutky úst jsou rovněž často subjektem plísňových infekcí a mohou být hojeny pomocí aloe. Její antivirotické vlastnosti pomáhají v léčbě oparů (herpes simplex) i pásových oparů (herpes zoster).

 Aloe vera se používá při jakémkoli chirurgickém zákroku. Silně podporuje hojení a když se použije na ránu po extrakci zubu, může být velmi prospěšná. Má své místo v léčení kořenových kanálků jako sedativní látka a podporovač hojení. V dentální praxi se mohou používat různé formy přípravků z aloe vera. Nejpoužívanější jsou zubní pasty, gely pro podporu hojení (rovněž na spáleniny, kousnutí hmyzem, mnoho kožních poruch), aloe propolis krém, který pomáhá chránit ruce při jejich častém mytí a oblékání latexových rukavic, aloe activator, který je skvělý při infekcích v krku a bolestivém trhání zubů moudrosti i při kloubních bolestech. Aloe vera gel, používaný vnitřně, je základem při jakémkoli zevním léčení kožních či kloubních problémů. Šťáva z aloe je rovněž silným detoxikačním činidlem. Jako rutinní všeobecně posilující nápoj napomáhá cítit se lépe lidem, kteří se jinak necítí příliš dobře, ale nejsou přímo nemocní. Kvůli mnoha těmto výborným vlastnostem a schopnostem je aloe vera potřebným doplňkem výživy a antioxidantem. Chrání organizmus a podporuje hojení.

 

Šest důležitých výrobků firmy -  zubní pasta Forever Bright Toothgel, Aloe Activator, Aloe Berry Nectar, hřejivá mast Aloe Heat Lotion, balzám na rty Aloe Lips a Aloe Vera Gelly.

 ALOE VERA GELLY

Aloe vera je sama o sobě protizánětlivá, eliminuje bakterie a působí proti otokům - bolesti odcházejí společně s otoky.

V dentální praxi používá Dr. Moore tento přípravek denně. Jak říká, přál by si mít Gelly již na začátku své zubařské praxe. Pacienti sami mohou využít hojivých vlastností Gelly při ústních spáleninách, např. z vařícího jídla. Během ústních operací používá Dr. Moore Gelly ke zmírnění bolesti. Dále se používá při krvácení dásní nebo při zubních drenážích, zraněních v ústech a na rtech. Pomáhá hojit rány 2,5x rychleji! Důležitá je opakovaná aplikace, nestačí potřít místo pouze jednou, čím častěji přípravek aplikujeme, tím lépe působí.

 FOREVER BRIGHT TOOTHGEL

 Tento výrobek redukuje v ústní dutině řadu problémů, které se jinak mohou projevit až v budoucnu. Např. lidé s ustupujícími dásněmi by měli vědět, že minimální obrušující schopnost naší zubní pasty nemůže způsobit žádné další ustupování dásní a obrušování již obnažených zubních kořenů, které budou naopak pastou chráněny.

  Důležité je rovněž vědět jak si správně čistit zuby. Během 24 hodin začínají bakterie v ústní dutině napadat povrch zubů. Abychom tomuto zamezili, musíme si čistit zuby nejméně 1x denně, a to před spaním. Prvním čistěním odstraníme zbytky ze zubů, dásní a ústní dutiny, následným čistěním s menším množstvím pasty vytvoříme prostor pro působení všech složek výrobku. Během doby, kdy spíme, probíhá v ústech největší buněčná aktivita, proto se ráno často probouzíme s nepříjemnou pachutí v ústní dutině. Tady je možnost pro další čistění chrupu.

Není nutné pastou plýtvat, stačí pokrýt polovinu čistící plochy zubního kartáčku. Jedna tuba zubní pasty vám vystačí  zhruba na 300 dávek.

 ALOE BERRY NECTAR

 Následně po orální operaci dává dr. Moore každému pacientovi cca 60 ml Berry Nectaru ráno a večer. Je to kvůli detoxikaci ledvin, z nichž je třeba vyloučit všechny špatné věci poté, co byla nemoc z těla eliminována. Nectar je materiál, který  systematicky pracuje proti infekci, odstraňuje vedlejší produkty látkové výměny a pomáhá regeneraci. Perfektní je, že pomáhá pacientům spát, protože čím více spí, tím větší probíhá buněčná aktivita potřebná k hojení. Pacienti většinou žasnou i nad pravidelností stolice a nad rychlostí vylučování zplodin z těla. A vůbec nejlepší je, že  Nectar zlepšuje naše funkce a redukuje možnost objevení se nemocí během procesu hojení.

 ALOE ACTIVATOR

 V praxi Dr. Moora je aktivátor  používán zejména ve vodních irigátorech, s jejichž pomocí dostaneme roztok přímo mezi zuby a dásně. Zpravidla se použijí 3-4 lžíce activatoru, nikdy jej neřeďte! Irigátor je posunován pomalu po celé délce dásní nahoře i dole a sprejován na hraniční body zubů a dásní. Tímto nejen odstraňujeme zbytky, ale i zlepšujeme kondici tkáně eliminováním nebezpečných bakterií.

 Další způsob použití je při problémech v krku. Stačí párkrát vstříknout activator do úst a polknout - úleva se dostavuje okamžitě. Mnoho věcí, které polykáme, způsobuje vysoušení úst. Activatorem můžeme bez obav ústní dutinu promazat. Odstraňuje bolest, protože má anestetické vlastnosti, zabíjí bakterie a regeneruje tkáň.

Před několika lety dokončila oklahomská univerzita výzkum activatoru. Po dobu šesti měsíců byl za aktivní účasti Dr. Moora tento přípravek aplikován do ústních dutin vybraných pacientů. První měsíc byl za pomoci irigátoru vpravován na různá místa uvnitř úst po dobu 30 vteřin. Za tři měsíce se tento proces opakoval. Šestý měsíc se konala závěrečná prohlídka a vyhodnocení. Výsledky byly následující: V ústech je asi 300 druhů mikroorganizmů, z toho 5% škodlivých. Tři druhy jsou velmi nebezpečné a dva z nich byly totálně zničeny activatorem. Ne pouze na pár dnů nebo týdnů, ale po dobu šesti měsíců. A nejen, že byly zredukovány bakterie, dosáhlo se i nového spojení mezí dásní a zuby. "Neznám žádný jiný přípravek, který toto dokáže",  tvrdí Dr. Moore.

 

 Tady pozor! Heat Lotion nepoužíváme vnitřně, masírujeme pouze do zevních oblastí. Při problémech žvýkacích svalů a čelistních spojů pociťujeme zpravidla velké bolesti. Heat Lotion tyto bolesti dokáže eliminovat. Mezi lebkou a sanicí je malý disk, který může být vlivem působení nějakého traumatu stresován (např. po orálních operacích) a svaly proto nemohou čelist normálně zavřít.

 ALOE LIPS

 "Osobně hraji na saxofon", říká dr. Moore, "a kdybych neměl lips, mé rty by byly odřené a suché. Podobné je to i v zubařině. V ordinaci používáme rukavice, které mohou být zdrojem nepříjemné iritace rtů. Před každým zásahem používáme lips k ochraně tkáně před poškozením či roztržením. Nic znovu nezvlhčí vaše rty tak jako lips. Mimoto vás samozřejmě chrání proti slunečnímu záření a větru. Výrobek je také první pomocí pro celé tělo."

 Zkušenosti

  

Byla jsem na resekci čtyř zubů. Před trháním jsem si ústa vytřela Aloe Vera Gelly, kterým jsem si potírala ránu i po resekci. Ránu jsem si také stříkala Aloe Firstem. Nepotřebovala jsem žádný prášek proti bolesti a druhý den řekla zubařka, že rána vypadá, jak kdyby byly zuby trhané nejméně před 3 dny. Po týdnu od resekce jsem již měla nasazené nové zuby. Jindra K.

 Zavítali jsme do oblasti stomatologie, když měl manžel problém se zubem, domluvil se se svou ošetřující lékařkou a používali k léčbě Aloe First a Aloe Gelly. Lékařka mu otevřela zub, nejprve mu vstříkla do zubu First a následně aplikovala Aloe Gelly. I zde byly výsledky vynikající. Lékařka dále  Gelly používá při léčbě parodontózy. Klasické prostředky, které aplikuje pomocí injekční stříkačky, při vytažení místem vpichu uniknou. Gelly se dá velice dobře do stříkačky nasát a tento efekt se neprojevuje. Přejeme všem hodně dobrých zkušeností s našimi výrobky.

F. a J. G., Šumperk


 

 

TOPlist
TOPlist Doporučujeme Vám přečíst si Pravidla a FAQ,