Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 24.06.2018 05:37:02 

Aloe vera

alergie
TOPlist Doporučujeme Vám přečíst si Pravidla a FAQ,

 

Aloe a alergické stavy

 

 Alergii můžeme definovat jako přehnanou reakci organizmu na různé vlivy okolí. Může jít o různé příčinné souvislosti: potraviny, rostliny, zvířata - v podstatě může být příčinou alergické reakce cokoli. Alergie jsou stále častější a existují i předpovědi, že není daleko doba, kdy všichni lidé na zeměkouli budou alergici. Možná je tahle vize přehnaná, ale faktem zůstává, že počet alergických lidí každým rokem vzrůstá. Určitě se mnou budete souhlasit, že nejjednodušším řešením by bylo odstranění látek, které způsobují alergie, tzv. alergenů, z našeho světa. Ale to bohužel není tak jednoduché. Alergenů je obrovské množství a ne každý člověk reaguje stejně. Mnohé látky, které někomu nepůsobí žádné problémy, mohou jinému člověku přivodit alergické projevy. Obrazně řečeno - člověk může být alergický i na houpání v křesle.

Současné stravování se však od vzpomínané historie zásadním způsobem odlišuje. Čím dál méně se pohybujeme, v naší stravě převažují potraviny živočišného původu, konzumujeme málo vlákniny, máme nedostatek minerálů a přijímáme velké množství škodlivých látek, jako jsou barviva a konzervační činidla. Jíme zbytečně mnoho živočišného tuku a sádla. Výsledkem je příliš mnoho lidí s nadváhou až obezitou, vysokým krevním tlakem, cukrovkou a různými chorobami trávicího traktu. Každý devátý Čech a každá desátá Češka jsou dnes ohroženi rakovinou tlustého střeva.

Jak se alergie projevuje?

Může mít velmi rozmanité podoby, namátkou jen několik příkladů:

senná rýma

alergický zánět spojivek

alergické vyrážky, ekzémy

asthma bronchiale (u dětí)

Moderní medicína nabízí vynikající diagnostické i léčebné prostředky. Přesto však alergické stavy stále znepříjemňují život mnoha lidem.

Proto bych chtěl doporučit prostředek, s nímž mám velmi dobré zkušenosti ve své lékařské praxi: Aloe vera.

Jaké jsou účinky Aloe vera u alergických stavů?

Aloe vera je biologicky aktivní směs více než 200 látek, mimo jiné obsahuje celou řadu látek, které jsou účinné proti histaminu a proti bradykininu. Právě tyto látky jsou zodpovědné za část projevů alergie.

Jak používat Aloe vera u alergiků?

1. Alergická rýma, alergický zánět spojivek

Tato alergická onemocnění se často projevují sezónně, zejména v souvislosti se stavem přírody. Nejvíce onemocnění se projeví zejména na jaře, kdy celá příroda rozkvétá. Jsou však jedinci, kteří mají přesně stanovenou diagnózu, na kterou rostlinu jsou alergičtí, a ví, kdy tato rostlina kvete. Takže první možností je vyhnout se rostlinám, které způsobují alergii. V reálném životě to však není tak jednoduché, nemůžeme se uzavřít do skleněného zvonu a přečkat dobu květu příslušné rostliny.

Aloe Vera Gel a Aloe Berry Nectar: Doporučujeme těsně před sezonou nebo na jaře začít s pitím Aloe Vera Gelu nebo u dětí Aloe Berry Nectaru. Je vhodné vypít jeden litr gelu během 14 dní dávkování 2x denně 0,5 dcl Aloe Vera Gelu u dospělých a pokračovat dávkou 0,2 dcl denně po dobu celé sezony.
U dětí je dávkování 1x denně 0,2 dcl po dobu 14 dní a potom pokračovat 1x denně 0,2 dcl. Může se však stát, že už po vypití prvního litru Aloe Vera Gelu nebo Berry Nectaru se příznaky alergie vůbec neobjeví.

2. Lokální projevy alergie: výtok z nosu a spojivek

Doporučuji kapky Aloe Activator: 3 - 4 x denně kapat do nosu nebo do spojivkového vaku. Může to chvíli mírně štípat, ale tento pocit rychle vystřídá úleva.

3. Alergické kožní záněty, např. kontaktní ekzém

Na lokální kožní projevy je skvělý prostředek Aloe First ve formě spreje. Na alergické vyrážky (např. i po štípnutí hmyzem) nastříkáme Aloe First a nepříjemné pocity svědění velmi rychle zmizí, rychle ustupuje i otok a vyrážka.
Dalším výborným prostředkem na lokální alergické projevy je Aloe Vera Gelly. Je to vodnatý gel z Aloe vera, který velmi rychle tlumí svědění a otok a zčervenání se rychle ztrácí. Aloe First i Aloe Vera Gelly můžeme použít i na tlumení svědění a zápalu u lupénky.

MUDr. Ladislav Pásztor, praktický lékař

 

 

 

TOPlist
TOPlist Doporučujeme Vám přečíst si Pravidla a FAQ,